Je Star Trek opravdu jen fikcí?

Napsal Christian.bloger.cz (») 22. 11. 2009 v kategorii články, přečteno: 1569×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinestar-trek-enterprise1.jpg

Přiznávám se, jsem zapřisáhlý trekkie, tedy fanoušek všeho kolem světa, který vytvořil dnes již zesnulý Gene R., světa, který nemusí každý milovat, nebo o něm ani nemusí vědět, světa lodí poháněných warp pohonem, překonávajíce vzdálenosti ve vesmíru, o nichž se nám dnes může zatím stále jenom zdát....světa Star Treku.

Krom toho, že jsem samozřejmě (jak se na správného fanouška Treku sluší) vlastníkem kompletní filmografie i se všemi seriály a fanouškovskými díly, které někteří nadšenci natočili doslova na koleni, na počítači mám vystavenou bustu pana Spocka a model Enterprise.

Vypadá to, že jsem pěknej magor, ale určitě je to lepší, než sbírat zátky od piva, či se rochnit blahem při pohledu na svou sbírku známek.

Nefandím Star Treku jen proto, že se mi prostě líbí celá ta idea kolem - svět plný života, civilizací, které se své konflikty povětšinou snaží řešit diplomaticky a sem tam občas, když dojdou argumenty, přijdou ke slovu fázery a torpéda.

Fandím mu proto, že nám ukazuje naši vlastní budoucnost, zejména co se týče technologie, která na nás čeká doslova za rohem.

Samozřejmě asi těžko někdy poznáme tolik inteligentních živočišných druhů, jako jsou ve Star Treku, těžko někdy vytvoříme nějakou tu federaci spojených planet, abychom se ubránili nájezdům cynických Romulanů, či po dokonalosti toužících Borgů (ne, nejsou to švédové...parafráze na osmičku celovečerák - První kontakt).

Vzdálenosti mezi galaxiemi jsou pro nás zatím nepřekonatelné a i když si myslím, že nějaký ten inteligentní život mimo naši planetu rozhodně poznáme, časem, určitě ho nebude tolik, jak nám svět Treku předvádí.

Zastavme se však u té již zmíněné technologie.

Tam je jádro pudla, kvůli kterému mně Star Trek baví především.

Transportéry, které vás během okamžiku přenesou z místa na místo, rozloží vaše molekuly, aby je o pár kilometrů dále opět poskládal zase dohromady.

Warp, se kterým jednou dokážeme překonávat celý kvadrant během pár dnů.

Hologram, se kterým si budete moci popustit uzdu například svým erotickým fantaziím:o).

A.......co třeba takový replikátor?

K tomuto článku mě inspirovala dnešní zpráva:

NASA má první prototyp replikátoru. Stačí jen nakreslit požadovanou část určitého dílu kovového materiálu, zmáčknout čudlík:o) a replikátor dle vašeho požadavku díl vytvoří ve vakuové komoře z hroudy tekutého kovu za pomoci proudu elektronů.

Řeknete si, no jo, a co čaj Earl Grey, který si poručí kapitán Picard, když dostane na něj chuť?

Co mísa čokolády, kterou zbožňuje poradkyně Troy?

Co švestkový džus, o kterém je klingonský bezpečák Worf přesvědčen, že jde o nápoj bojovníků?

A co na to záhadná bytost Q, která se tomu může jenom smát, protože všechno tohle si vytvoří i bez replikátoru?

Jenže já tvrdím, tohle je začátek tech-revoluce, na jejímž konci se všech těch trekovských výdobytků opravdu dočkáme.

A pokud se toho naše generace dožijí, pak ani naše tělesné schránky nebudou potřebovat tak, jako to můžeme vidět v představách A.C.Clarka.

Přenos hmoty, warpový pohon, hrátky s časoprostorem, lékařské trikordéry, které vyléčí skoro každou nemoc, ba i ten šálek kávy z replikátoru......toho všeho se jednou dočkáme.

Žijte dlouho a blaze:o)

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
trekkie odvedle z IP 85.71.165.*** | 7.8.2013 14:46
Pěkný článek. Kdysi jsem něco podobného chtěla napsat, ale s titulem "Věřím ve Star Trek", protože se mi zdá, že naše společnost hloupne. Mohu se podívat na desítky tech. stránek, ale pořád mám před sebou naprosto stupidní reklamy, filmy, známé a vlastně celý svět. Jeden se pak ptá, proč už do vesmíru nelétají raketoplány, proč se nesnažíme jít dál a místo toho vymýšlíme, jak co nejlépe vonět. Proč některým lidem více lpí na vzhledu a penězích, než na vzdělání a poznání, ktého si všichni ve Star Treku vážili? Věřím ve Star Trek, ale někdy mám pocit, že jestli se toho chci dožít, musím si Enterprise navrhnout sama a peníze na stavbu sehnat od fanoušků Star Treku, protože je mi jasné, že by to stále miliardy, které by mi asi žádná vláda nedala. Tvůj článek je velice hezký, ale jsi si jistý, že lidstvo toho je schopné ve 21. století? Považme, že teď tady měla být éra kriogenických komor, která by za chvíli pominula. A první kontakt se podle filmu uskutečnil jen za 49 let. Opravdu myslíte, že to lidstvo stihne?


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a sedm